ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 9579519
*
nr 957 9519
Pigtittare
1800-tal, höjd: 53 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2015
kl 20:29:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 06:54:47
1
100 kr
27/4 17:45:52
2
150 kr
27/4 19:46:50
3
250 kr
27/4 20:24:05
2
250 kr
27/4 20:24:05
3
250 kr (Budbetjänt)
27/4 20:24:25
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52
-
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:00
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16
-
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11
-
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 957 9519
Pigtittare
1800-tal, höjd: 53 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 06:54:47 | 1 | 100 kr |
27/4 17:45:52 | 2 | 150 kr |
27/4 19:46:50 | 3 | 250 kr |
27/4 20:24:05 | 2 | 250 kr |
27/4 20:24:05 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
27/4 20:24:25 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
3043 Dörrstopp
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firm..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:52 -
3408 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. L..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:00 -
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47
-
3221 Reservoarpenna
Mont Blanc. Längd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:16 -
3286 Samearbete
10 del ca, Kåsor Väskor
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:11 -
3287 Samekniv
med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:25